Reklama
 
Blog | Pavel Herman

Čím větší blbec, tím větší politik I.

Hádali jste se někdy s politikem, který si myslím, že rozumí všemu? Nedávno jsem se hádal ohledně Zákoníku práce se dvěma komunistickými političkami. Kdybych nepoužil citace ze Zákoníku práce, tak bych v argumentaci neuspěl.

Všechno začalo interním nařízení z Kauflandu

Dne 2. ledna 2018 se na sociálních sítích začalo šířit interní sdělení supermarketu Kaufland, ve kterém se objevil zákaz konzumace jídla a nealkoholických nápojů na pracovišti (ve skladech i u pokladen) a jejich konzumace byla povolena pouze ve společenské místnosti nebo v kuřárně. V případě zákazu konzumace jídla je toto nařízení pochopitelné, ale omezovat takovým způsoben pitný režim je nepochopitelné.

Od supermarketu Kaufland vyšlo o den později vyjádření k „zákazu konzumace čehokoliv na prodejní ploše“ s tím, že „došlo k selhání interní komunikace,“ a to s omluvou „kdyby skutečně platil, bylo by to absurdní a lidsky nepřijatelné,“ uvedla vedoucí pracovnice. Vedení personálního oddělení Kauflandu tedy odbory ujistilo, že zaměstnanci neutrpí v důsledku mylně vydaného zákazu žádnou újmu a pokladní tak budou moci nadále pít z lahví, které jim poskytuje sám zaměstnavatel.

Diskuze o zákoníku práce s političkou

Na téma ohledně možnosti pít nealkoholické nápoje při práci se rozběhla diskuze na facebooku, kde jsem tedy napsal, že by lidé měli začít tlačit na odbory s tím, že mají nárok na bezpečnostní přestávky: „Pokud prodavačky nahlížejí celou směnu za prodejními kasami do monitoru, takže by na bezpečnostní přestávku v rozmezí 5 až 10 minut po každých 2 hodinách podle § 33 a 35 nařízení vlády č. 361/2007 Sb., kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci měly zcela určitě nárok.“

Do internetové diskuze se pustila komunistická politička z Trutnova, která v nedávné době kandidovala do senátu a nyní je předsedkyní odborů v nemocnici, zastupitelkou a asistentkou poslance. Politička tedy v internetové diskuzi k onomu výše uvedenému argumentu napsala: „Alespoň si nastudujte zákoník práce … Přestávky jsou dané zákonem a všechny se musí naddělávat, takže to co píšete je systémový nesmysl. Žádné vyjednávání na to nemá vliv.“

Do internetové diskuze se zapojila další komunistická politička z Břeclavi a bývalá odborářka z odborů Tesco s argumentem (viz. k tématu Nařízení vlády č. 361/2007 Sb.): „Ano to lze. 😀 Už jste si někdy zkusil čipnout pětiminutovku? To nedojdete ani pomalu ani do šatny a na záchod, natož něco sníst.. 😀 Je to marný, je to marný, je to marný… :-P“

Svoji kolegyni samozřejmě podpořila komunistická politička z Trutnova tvrzením: „Ve většině oborů žádné bezpečnostní přestávky nejsou a jinak s 5 minutami je to jak píše Adriana. Je mi líto, ale těmito tématy se odbory dávno zabývaly a vůbec to není tak jak píšete. V pracovním právu rozhodně neplatí, že když se chce, všechno jde. Naopak.“

Komunistické političky argumentují o Zákoníku práce, který zřejmě ani nikdy nečetly.

Fakta ohledně Zákoníku práce

Musel jsem proto nejen využít svoje znalosti z vysoké školy v oboru veřejná správa, ale ještě použít faktické informace ze Zákoníku práce a zapojit svoje argumentační schopnosti v oné diskuzi: „Takže pro upřesnění – přestávky v práci v České republice upravuje § 88 a § 89 zákona č. 262/2006 Sb., Zákoník práce a na Slovensku § 91 zákona č. 311/2001 Zb., Zákonník práce.

Podle obou uvedených zákoníků jsou tedy za neplacené přestávky považovány přestávky v práci na jídlo a oddech, které jsou určené pro osobní volno zaměstnance. Placené přestávky jsou určeny na přiměřenou dobu na oddech a jídlo, kdy výkon práce nemůže být z provozních důvodů přerušen a zaměstnanec musí zůstat na pracovišti. Za placené přestávky jsou považovány také bezpečnostní přestávky, které jsou zavedeny kvůli prevenci ohrožení zdraví a bezpečí zaměstnance.

Odpověď absolventa Veřejné správy, který četl Zákoník práce pro Českou i Slovenskou republiku.

V tomto případě jsou zřejmě nejhorší političtí absolventi středních škol, kteří opravdový Zákoník práce neviděli ani z rychlíku a právo si nastudovali ze středoškolských učebnic, kde se většinou psalo pouze o minimálních 30 minutových přestávkách po 6 hodinách uvnitř pracovní doby (nejsou jejich součástí), které se samozřejmě musí „nadpracovat.“ Bez běžných přestávek stejně svému zaměstnanci nikdo nemůže zakazovat pít nealkoholické nápoje nebo navštěvovat záchod během pracovní doby.

Pravidelné pití a prostata

Pro muže mám velice důležitou informaci, protože pokud nedodržují pitný režim, tak riskují onemocnění močových cest, kde vzniká riziko přenosu bakterií či virů do prostaty. Pokud se jedná o samotné zbytnění prostaty, tak ta trápí muže především zadržováním moči a následně i častějšími infekcemi močových cest.

A proto je zapotřebí, aby si všichni muži udržovali zdravou prostatu co možná nejdéle, protože jakékoliv problémy s ní přímo souvisí se silou erekce a s celkovou schopností souložit. Kdo si teda přeje mít zánět močových cest, následné zbytnění prostaty a potom i problémy s erekcí, tak ať si klidně čeká 6 hodin na obědovou přestávku.

Závěrem

Vzhledem k požadavku tzv. „Fóra 50“ proto raději odcházím z radikálně levicové politiky, protože mne už nejen nebaví si neustále přeměřovat údy s totálními politickými impotenty, ale také se hádat s ženami, které si myslí, že rozumí zcela všemu.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama